Robert Pattinson - Name Meaning

23. září 2009 v 15:52 | Bella
Robert
Pohlaví: Mužské
Využití: Angličtina, Francouzština, Němčina, Skandinávské, Čeština, Polština, Ruština, Slovinština, Rumunština.
Význam: Jméno Robert znamená "slávou ozářený", pochází ze slov z Germánských jazyků - Hrod [sláva] a Berath [Světlý, ozářený].
Historie a nositelé: Normány bylo toto jméno zavedeno do Británie, kde nahradilo staré anglické jméno "Hreodbeorht". Jméno Robert bylo již od dávné doby časté anglické jméno. Toto jméno nosily za dávných dob dva králové Francie, dva vévodové z Normandie, tři králové Skotska včetně Roberta Bruce, který obnovil nezávislost Skotska z Anglie ve 14. století. Robert Browning, Robert Burns a Robert Frost jsou slavnými literárními nositeli tohoto jména. Mezi další nositele patří například Robert E. Lee [1807 - 70], velitel konfederačního vojska během americké války a americký herec Robert Redford.

Thomas
Pohlaví: Mužské
Využití: Angličtina, Francouzština, Němčina, Holandština, Skandinávské, Řečtina, Biblické.
Význam: V Řecké podobě je jméno Thomas Aramejským synonymem jména "Te'oma", které znamená dvojče. V Novém zákoně toto jméno nosil apoštol, který zpočátku pochyboval o vzkříšení Ježíše. Vzhledem k jeho významnu se toto jméno zřídka kdy používalo v křesťanském světě.
Historie a nositelé: V Anglii se toto jméno stalo populárním především díky arcibiskupovi a mučedníkovi se jménem "Thomas Becket", který žil ve 12. století. Ve 13. století toto jméno nosil také italský filosof a teolog "Thomas Aquinas", který je považován za "doktora církve". Mezi další slavné nositele tohoto jména patří také filosof Thomas Hobbes, americký prezident Thomas Jefferson, romanopisec Thomas Hardy a vynálezce Thomas Edison.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama